+420 702150531

derniera.info@gmail.com

Nejčastěji kladené dotazy

Jste plátci DPH?

Ne, nejsme plátci DPH.

Kolikrát musíte kvůli mému škůdci přijet? Je placen každý zásah?

Pokud jde o represivní deratizaci/dezinsekci, pak záleží, o jakého škůdce jde.
Jednou: vosy, sršně
Dvakrát: mravenci, švábi, rusi
Třikrát: hlodavci, štěnice (u štěnic někdy stačí zásahy 2)
Placen je každý zásah zvlášť.

Jaký je rozdíl mezi represivní a pravidelnou dezinsekcí?

Represivní dezinsekce probíhá krátkodobě, obvykle se skládá z jednoho až tří zásahů. Během represivních zásahů na místě zlikvidujeme 100% aktuální přemnožené populace škodlivého hmyzu. Standartně následuje po prvním kontaktu zákazníka (kdy ten řeší akutní problém), nebo po detekování výskytu škůdce během našeho pravidelném servisu.

Pravidelný servis dezinsekce je určen především pro sklady apod., kde průběžně v dlouhodobém horizontu monitorujeme možný výskyt škůdce. Mnoho škůdců má krátký rozmnožovací cyklus. Díky včasné detekci, a následné represi omezíme škody, které zákazníkovi škůdce způsobí.

Jaký je rozdíl mezi represivní a pravidelnou deratizací?

Represivní deratizace probíhá krátkodobě. Obvykle se skládá ze dvou, tří, někdy i více zásahů následujících po sobě ve frekvenci několika týdnů. Při represivní deratizaci likvidujeme aktuální přemnoženou populaci hlodavců.

Pravidelným servisem deratizace se rozumí průběžné dlouhodobé monitorování výskytu škůdce, monitoring hrozícího přemnožení, ale také průběžnou likvidaci a tím udržování populace na co možná nejnižší úrovni. Skrze profesionální monitoring se dozvíme mnohem dříve o narůstajícím problému. Včasný zásah, který hned následuje, pak významně snižuje škody, které by jinak přemnožení škůdci způsobili.

Po vašem deratizačním zásahu už budu mít od hlodavců navždy klid?

Samozřejmě. Minimální poskytnutá záruka po posledním dezinsekčním zásahu (počet nutných zásahů určuje především druh škůdce) je při splnění záručních podmínek 6 měsíců. V rámci snahy o zachování dobrého jména bývá i pozáruční zásah řešen individuálně ke spokojenosti zákazníka.

Máme doma štěnice, ale nejsem poštípaný. Moje krev jim nechutná?

Na hmyzí bodnutí reagujeme různě. Někdo má veliký otok i po štípnutí od komára, jinému není téměř nic po bodnutí včelou. Stejné je to i u štěnic. Pokud tedy Váš spolubydlící poštípaný je (a vizuálně či jinak máte potvrzené zrovna štěnice), pak jste poštípaný i Vy. Jen patříte mezi ¼ lidí, kteří nemají kožní reakci na štípnutí štěnicí.

Můžu během vašeho zásahu zůstat doma?

To záleží na způsobu likvidace. Ve většině případů však platí následující:
U hlodavců – ano
U štěnic – ne
U mravenců – ano
U vos – ano (bývají vně obydlí)
U švábovitých – v případě gelové nástrahy ano, v případě postřiku ne.

Jak dlouho po zásahu proti štěnicím nemůžu zpět do bytu/domu?

Standartně u námi používaných prostředků platí 8 hodin pro člověka, 12 hodin pro zvířata. Tyto informace ale podáváme každému zákazníkovi individuálně dle typu zásahu.

Poskytujete své služby také svj, družstvům či firmám?

Ano, to není problém. Nejsme však plátci DPH ani neposkytujeme naše služby v potravinářských, nebo zemědělských provozech.

Pomáháme chránit vaše zdraví